Pagrindinis / Geografija / Įspūdingiausios deimantų kasyklos

Įspūdingiausios deimantų kasyklos

Rusija

Mirnyj, rytų Sibire 1956 m. įkurta pirmoji Rusijos kasykla, kai dabartinėje jos teritorijoje mokslininkai Jurijus Chabardinas, Jekaterina Elagina ir V. Avdejenko per savo ekspediciją rado deimantų. Kasykla tokia gili, kad net aplinkui esančioje oro erdvėje draudžiama skraidyti sraigtasparniams, nes yra žinoma atvejų, kai šie buvo įtraukti į kasyklą oro srovių. 525 m gylio, 1200 m diametro kasykloje didžiulis sunkvežimis atrodo lyg mažutis taškelis kasyklos pakraščiuose. Uždaryta 2004 m..

Botsvana

Dabartinė didžiausia veikianti deimantų kasykla yra Botsvanoje, Afrikoje. Kasyklos savininkas yra firma Debsvana, valdoma vienos didžiausių deimantų firmos De Beers ir Botsvanos vyriausybės. Ši kasykla atidaryta 1971 metų liepą ir geba kasmet iškasti 20 milijonų tonų geležies rūdos per metus. Įdomu tai, kad ši kasykla turi darželį, pradinę mokyklą savo darbuotojams, 100 lovų ligoninę bei žaidimų parką.

Nors Orapos deimantų kasykla yra didžiausia savo dydžiu, bet didžiausią pelną neša kita Botsvanos deimantų kasykla Jwaneng, priklausanti tam pačiam savininkui. Čia kasmet iškasama apie 9,3 milijonai tonų geležies rūdos, kurios kiekvienoje tonoje randama 1,25 karato deimantų. Pvz.: per 2003 metus Jeaneng kasykla iškasė 14 milijonų karatų puikiausios kokybės deimantų.

Brazilija

Cinta Larga uždraustosios žemės. Palei Bolivijos ir Brazilijos sieną giliai Ruzvelto rezervate yra viena didžiausia pasaulyje nepaliesta deimantų kasykla. Brazilijos ir kiti tarptautiniai deimantų verslo atstovai pešasi dėl to, kam ši kasykla priklausys. Bet bėda ta, kad kasyklos teritorijoje gyvena vietinė gentis, kuri miriop pasiunčia kiekvieną vaikštinėjantį su kastuvėliu ir beieškantį deimantų. Brazilijos vyriausybė leido vietinei genčiai išsikasti deimantų savoms reikmėms ir pardavinėti Brazilojos centriniam bankui. Bet deimantai vietiniams atnešė tik problemas…

Amerika

Deimantų parko krateris.

Arkanzaso valstijoje, Murfreesboro apylinkėse yra parkas, kurį gali aplankyti kiekvienas – tereikia susimokėti pradinį mokestį, griebti į rankas kastuvėlį ir pačias ieškoti bei rasti deimantų. Tai vienintelė pasaulio kasykla, prieinama kiekvienam. Parkas gyvuoja 30 metų, jame jau rasta virš 75,000 deimantų, kasdien – apie du deimantus. Kasykla priklauso Arkanzaso valstijai ir JAV vyriausybei.

Be deimantų kasėjai randa ir pusbrangių akmenų – jaspio, ametisto, peridoto, granato, kvarco ir agato grynuolių.

Kanada

Dar viena ypatinga deimantų kasykla yra 300 km nuo Yellowknife miesto, kuris yra Kanados šiaurės vakarinių terotorijų sostinė. Diavik kasykla yra labai atskirta nuo gyvenamųjų teritorijų, ją sunku pasiekti – tam skirtas atskiras oro uostas, o vyraujanti temperatūra dažniausiai yra žemiau nulio.

PAMATYK

The Hum

Paslaptingas ūžimas varo žmones iš proto visame pasaulyje

Jis tyliai įslenka naktį ir, pakliuvęs į vidų, niekada neišeina. Jis žinomas kaip „Hum” (ūžimas, ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *