Pagrindinis / Geografija / Kelionės / Turkijos lankytinos vietos

Turkijos lankytinos vietos

Šventos Sofijos muziejus

Šventos Sofijos muziejus
Šventos Sofijos muziejus
Tai yra pagrindinis Stambulo miesto pasididžiavimas, kuris ilgainiui tapo nacionalinės reikšmės statiniu. Šis lankytinos vietos Turkijoje objektas yra pastatytas VI a. valdant imperatoriui Justinianui (Bizantijos imperija). Švento Sofijos muziejus šimtmečiais tarnavo kaip katalikų šventovė, kol XIII a. amžiuje neįvyko Osmanų invazija, po kurios statinys buvo pertvarkytas musulmoniškoms apeigoms. Dabartiniais laikais šis lankytinos vietos Turkijoje etalonas yra laikomas vienas įdomiausių muziejų Azijoje. Pastato didybė atsiskleidžia jo architektūroje ir dvasioje. Vos įžengus į muziejų, būsite pakerėti nepakartojamos žmogaus proto, fantazijos ir kūrybos darbo teigiamų padarinių.

Fėjų Kaminai

Fėjų Kaminai
Fėjų Kaminai
Kapadokija – tai unikalus geologinių darinių palikimas, esantis vidurio Anatolijoje, Turkijoje. Vienas iš žinomiausių Kapadokijos regiono miestų, dar vadinamas muziejumi po atviru dangumi, – Gioreme, kuriame stūkso vietinių gyventojų praminti „fėjų kaminai“. Tai vulkaninės kilmės nuosėdinės uolienos, kurios susiformavo prieš daugiau nei 3 milijonus metų. Vietiniai gyventojai iš pradžių iš jų statė savitus namus, vėliau sudėtingesnes struktūras – bažnyčias ir vienuolynus, kuriuos puošė spalvingomis freskomis. Iš buvusių 365 Gioreme uolose įrengtų bažnyčių ir vienuolynų liko 30, kurias galima aplankyti ir šiandien.

Celsijaus biblioteka

Celsijaus biblioteka
Celsijaus biblioteka
Celsijaus biblioteka, buvo pastatyta 2 a. pradžioje romėnų senatoriaus Tiberijaus įsakymu. Buvo tikėta, kad pastato požemiuose yra įrengta slaptavietė, kurioje vykdavo susirinkimai, kuriuose įtakingiausi regiono valdovai spręsdavo kaip valdyti visą Aziją. Celsijaus bibliotekos architektūra yra vertinama kaip vienas reikšmingiausių senovės žmonijos šedevrų. Pastato priekyje stūkso keturios skulptūros simbolizuojančios keturias žmonijos vertybes: išmintį, inteligencija, drąsą ir žinias.

PAMATYK

Išrinktos gražiausios pasaulio salos

Kaip turi atrodyti sala, kad jūs joje jaustumėtes tarsi sapne? Būti pakankamai nuošali? Jos fantastiškus ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.