Manoma, kad gyvybiška jėga, reikalinga žmogaus organizmui, slypi būtent šviežiai spaustose sultyse. Užtenka išgerti jų bent pusę stiklinės per dieną ir organizmas gauna visus reikalingus vitaminus ir mineralus. Kasdien siekiame pagerinti savo imunitetą, pakelti nuotaiką, įgauti žvalumo ir sveikatos, o geriausia pagalbininkas siekiant šio tikslo lengvai ranka pasiekiamas.
1. Apelsinų sultys
Šis milžinišką vitamino C dozę turintis gėrimas naudingas tiek suaugusiems, tiek vaikams. Jo teigiamų savybių labai daug dėl gausybės naudingų vitaminų ir mikroelementų, esančių apelsinų sulčių sudėtyje. Užtenka tik pusės stiklinės šviežiai spaustų sulčių, norint pagelbėti silpnoms kraujagyslėms, sumažėjusiam imunitetui ir atsikratyti nuovargio. Taip pat šios sultys labai naudingos sergant hipertonija, įvairiomis kepenų ir odos ligomis. Gaivinančių, suteikiančių energijos apelsinų sulčių sudėtyje yra kalio, magnio, folio rūgšties, vario, geležies ir cinko. Skanios ir sveikos – toks galėtų būti šių sulčių šūkis.
2. Obuolių sultys
Svarbiausias šio gėrimo komponentas – enzimai. Deja, žmogaus organizme jų atsargos yra ribotos. Šių fermentų dėka palaikomas normalus virškinimo procesas. Obuolių sultyje esantys vitaminai A ir C padės sustiprinti imunitetą pavasarinės avitaminozės metu. Geležis ir magnis, esantys šiose sultyje, gerina atmintį. Šis gėrimas turi mažai kalorijų, todėl puikiai tinka laikantis dietos. Be to, visi didmesčių gyventojai turetų į savo dienos racioną įtraukti obuolių sultis, kadangi jos teigiamai veikia kvėpavimo takus. Visos šios savybės puikiai patvirtina neretai naudojamą obuolių sulčių apibūdinimą – “gyvas vanduo”.
3. Spanguolių sultys
Neįtiketinos spanguolių sulčių savybės žinomos ir patvirtintos jau seniai. Šio biologiškai aktyvaus gėrimo sudėtyje gausu vitaminų B, C, K ir PP bei nepamainomų mikroelementų, tokių kaip jodas, kalis ir geležis. Reguliariai geriant spanguolių sultis, galima pagerinti įgimtą veido spalvą, atkurti plaukų ir nagų struktūrą. Šis gėrimas laikomas natūraliu antibiotiku, kadangi turi antibakterinių ir antimikrobinių savybių. Tačiau spanguolių sultis patartina gerti atsargiai, praskiedžiant vandeniu, dėl rūgščių gausos.
4. Morkų sultys
Morkos – bene lengviausiai prieinama ir sveikiausia daržovė. Jų sultyse gausu geležies, kalio, natrio, fosforo, jodo ir kobalto. Išgeriant būtiną morkų sulčių kiekį, organizmas bus prisotintas aktyvių mikroelementų. Didelis vitamino A kiekis, esantis šiame gėrime, padeda gerinti regėjimą, kaulų ir dantų augimą. Specialistai pataria per dieną išgerti bent vieną stiklinę morkų sulčių, tuomet organizmo veikla taps taisyklinga ir subalansuota.
5. Pomidorų sultys
Nuostabu, kad gydomąjį gėrimą galima nusipirkti bene bet kurioje parduotuvėje arba tiesiog pasigaminti pačiam. Puikios vitaminų ir mikroelementų sudėties dėka pomidorų sultys padeda gerinti širdies, kraujagyslių sistemos veiklą, nepamainomos sergant įvairiomis kepenų ir skrandžio ligomis. Kenčiantys nuo vidurių užkietėjimo šį gėrimą gali vartoti kaip vidurius laisvinantį preparatą. Taip pat didelė šių sulčių nauda sergantiems vėžiniais susirgimais. Be to, pomidorų sultys padeda atsikratyti nuovargio. Gaminant šį gėrimą namuose, patartina rinktis prinokusius, sultingus vaisius, tuomet gydomųjų pomidorų sulčių stiklinė atneš didžiulės naudos visam organizmui.