Pagrindinis / Įvairenybės / Kas yra Deja Vu, Jamais Vu ir Presque Vu?

Kas yra Deja Vu, Jamais Vu ir Presque Vu?

Deja Vu – įspūdis, kad kažkas jau yra išgyventa anksčiau, nors iš tiesų tai išgyvenama pirmą kartą. Šį jausmą dažnai lydi žinojimo bei nejaukumo jausmai.

h0LxpTuo tarpu Jamais Vu priešingas jausmas. Šis prancūziškas žodis reiškia „niekada nematytas“. Tai yra įspūdis, kai žmogus žino ar atpažįsta sitauciją, tačiau ji vistiek jam atrodo nepažįstama ar nematyta. Dažniausiai pasitaikantis Jamais Vu pavyzdys yra situacija, kuomet žmogus trumpą akimirką neatpažįsta žodžio, žmogaus ar vietos, kurią jis jau žino.

Chrisas Moulinas iš Leeds universiteto 92 savanorių paprašė per 60 sekundžių 30 kartų parašyti žodį „door“ („durys“). Jis pastebėjo, jog 68 procentai savanorių patyrė Jamais Vu simptomus, pavyzdžiui, suabejojo, ar „durys“ yra tikras žodis. Moulinas padarė išvadą, jog Jamais Vu gali būti smegenų nuovargio simptomas.

Presque Vu („beveik matytas“) yra panaši, tačiau atskira fenomeno „ant liežuvio galo“ forma. Tai yra jausmas, jog netrukus prisiminsi žinomą žodį ar vardą. Nors žmogus gali prisiminti pirmą žodžio raidę ar kitą panašiais skambantį žodį, tačiau persilaužimas neįvyksta ir žmogus vis tiek neprisimena žinomo žodžio ar vardo.

PAMATYK

Išmaldos prašytojas, kuris priima banko korteles

Damienas Preston-Boothas ko gero yra sumaniausias išmaldos prašytojas pasaulyje. Kiekvieną savaitę 37-erių vyras keliauja į ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.