Pagrindinis / Geografija / Pavojingiausi pasaulio kalnai

Pavojingiausi pasaulio kalnai

Nors kalnai patys retai kam nors pakenkia (nebent būtų sniego griūtis) (bet ir tada kenkia sniegas, o ne kalnas) tačiau juose ir dėl jų miršta labai daug žmonių. Didžioji dalis jų yra visokie alpinistai, kurie lipdami pridaro klaidų, pasiklysta ar kuriem šiaip nepasiseka. Tai čia bus toks sarašiukas kalnų į kuriuos įlipę būtumėt žiauriai kieti, bet į kuriuos lipti mes labai labai nerekomenduojam, nes čia pavojingiausi kalnai pasaulyje!

Šis kalnas vadinasi Baintha Brakk. Jis yra šiaurės Pakistane. Į jo viršūnę alpinistai užkopė tik dukart, vieną 1977, kitą 2001 metais. Jis labai pavojingas ir sunkus užkopt, nes yra labai status, jo aukštis yra virš 7km, o kalnas iškyla ne nuo žemės, o nuo ledyno. Na vnž, tai kad per tiek metų į jį ilipo du žmonės jau kažką sako.

Annapurna yra kalnų blokas Himalajuose, su šešiom viršūnėm. Nuo 1950 (kai į jį pirmąkart užkopė), į jį lipo 130 alpinistų, iš kurių 53 negrįžo. Tai vienas mirtingiausių kalnų pasaulyje.

Šitas tai nebe toks žudantis ir yra žiauriai gražus. Jis yra Čilėj. Nežinom kaip sekėsi alpinistam, bet jis skaitomas žiauriai sunkiu ir pavojingu,dėl to, kad yra labai toli nuo pagalbos galimos, ir kad labai pavojingi orai jame siautėja. Bet labai gražiai fotkėj atrodo.

Vilsono kalnas yra antarktidoj. Čia net nereik aiškint, kodėl jis pavojingas

Makinlio kalnas yra aukščiausias amerikoj, ir vienas mirtingiausių. Daugiau nei šimtas žmonių žuvo bandydami į jį ilipti ir jo mirtingumas yra beveik 50%. Taip yra dėl žiauriai blogo oro, audrų ir panašių nelaimių.

Ir du aukščiausi pasaulio kalnai K2 ir Everestas. Į juos labai sunku užlipt dėl to, kad viršuj trūksta oro, yra žiauriai šalta – galima nušalt viską kas neapdengta medžiagom ar panašiai. Be to tie, kas prieina viršų, būna jau žiauriai nuvargė nuo ilgos kelionės.

 

PAMATYK

The Hum

Paslaptingas ūžimas varo žmones iš proto visame pasaulyje

Jis tyliai įslenka naktį ir, pakliuvęs į vidų, niekada neišeina. Jis žinomas kaip „Hum” (ūžimas, ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *