Taigi, neseniai žadėjau, kad pakalbėsime ką daryti, jei erzina kavos kvapas. Gali būti, kad taip yra todėl, kad jus kamuoja širdies hipertonija. Jei esate moteris – kartais taip atsitinka esant nėštumui. Tuomet kavos reikėtų atsisakyti arba vartoti kuo mažiau, nes ji gali pakenkti. Tačiau dar niekas neįrodė, kad organizmui yra nenaudingi laisvalaikio skaitalai.
Pasak vienos iš daugelio legendų, kava atsirado apie 1200 metus. Arabas gesino degantį kavos krūmą ir pajuto malonų aromatą.
Normalaus kavos derliaus pradžia yra laikomi 1467 metai, kai iš Mekos kava paplito į aplinkinius rajonus.
Pagal arabų kavos gėrimo tradicijas, kavą galėjo gaminti tik vyrai. O iširus šeimai, vyras turėdavo teisę apskritai uždrausti moteriai gerti šį gėrimą.
Europiečiai pirmąjį kartą kavos paragavo tik apie 1500 metus Venecijoje. O gausesniais kiekiais pirkliai pradėjo ją gabenti į Europą tik po šimto metų.
Geriama be pieno ir cukraus, kava neturi nė vienos kalorijos.
Karšta kava padidina alkoholio poveikį.
Kartais kava gydo vidurių užkietėjimą, kosulį, padeda įveikti nuovargį, mažina žemo kraujospūdžio sukeltą galvos skausmą.
Nemigą, galvos skausmą ar lytinės potencijos sutrikimus gali sukelti tik sena, perskrudinta, nekokybiška kava.
Jeigu kavos išgeriama daug, ją patariama gerti kartu su saldumynais ar kokiais nors kitais riebiais produktais, nes jie sustiprins gerąsias kavos savybes ir silpnins blogąsias.
Puodelyje kavos be kofeino yra 2-8 mg kofeino, o filtruotos kavos puodelyje -85-100 mg.
10 g kofeino yra mirtina dozė žmogui, tačiau geriant kavą tokio kiekio pasiekti neįmanoma.