Pagrindinis / Istorija / Vyras praleido 18 metų įstrigęs Paryžiaus oro uosto terminale

Vyras praleido 18 metų įstrigęs Paryžiaus oro uosto terminale

mehran-karimi-nasseriPolitinis pabėgėlis iš Irano, kuris įstrigo Paryžiaus Šarlio de Golio oro uoste net 18-ai metų – skamba tarsi iš Holivudo filmo scenarijaus paimtas sakinys. Taip yra, nes šia istorija, kurią perskaitysite žemiau, kurdamas filmą „Terminalas“ rėmėsi režisierius Stevenas Spielbergas.

Mehran Karimi Nasseri, kuris save vadino seru Alfredu, tapo pirmuoju visame pasaulyje žinomu oro uosto gyventoju, kuomet dėl pamestų dokumentų, jis negalėjo nei patekti į Prancūziją, nei išvykti į kitą šalį.

Nasseri iš Irano buvo išvarytas už tai, jog pasisakė prieš šalies valdžią. Jis ėmė ieškoti politinio prieglobsčio įvairiose pasaulio šalyse, kol galiausiai jam suteikti prieglobstį sutiko Belgija. 1988 metais pakeliui į Angliją, kur gyveno jo šeima, Nasseri dokumentai buvo pavogti ir jis liko įkalintas Paryžiaus oro uosto terminale, negalėdamas be vizos nei grįžti į Belgiją, nei žengti ant Prancūzijos žemės.

Kino studija Dreamworks sumokėjo Nasseri 300 000 dolerių už teisę jo gyvenimo istoriją naudoti kaip
įkvėpimą filmui „Terminalas“ (The Terminal), kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Tomas Hanksas.

Po 18 metų, praleistų oro uosto terminale, Nasseri 2006 metais dėl nežinomų priežasčių buvo išvežtas į Paryžiaus ligoninę, kur juo pasirūpino Paryžiaus raudonojo kryžiaus draugija. 2008 metais buvo pranešta, jog Nasseri gyvena Paryžiaus benamių prieglaudoje.

PAMATYK

“Tarpeklio angelas” išgelbėjęs šimtus gyvybių

Donas Ritchie buvo vadinamas „Prarajos angelu“. Šią pravardę jis gavo dėl nepailstamų pastangų net 45 ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.