Pagrindinis / Įvairenybės / Vyras pažymėjo detalę iksiuku ir už tai paprašė 10 000 dolerių

Vyras pažymėjo detalę iksiuku ir už tai paprašė 10 000 dolerių

Charles‘as Proteus Steinmetzas buvo garsus elektros inžinierius. Jis gimė Prūsijoje, bet vėliau persikėlė gyventi į JAV.

Paskutinius savo karjeros metus jis praleido dirbdamas vienoje didžiausių JAV kompanijų „General Electric“, New Yorke. 1902 metais Čarlzas išėjo į pensiją, tačiau vėliau kompanija jį pakvietė sugrįžti dirbti konsultantu bendradarbiaujant su kompanija Ford. Pasirodo, jog sugedo labai sudėtingas aparatas, kurio General Electric inžinieriai niekaip nesugebėjo pataisyti.

Čarlzas sutiko su pasiūlymu ir sugrįžo. Jis išnagrinėjo sugedusį aparatą ir nustatė blogai veikiančią detalę. Kreidos gabalėliu jis pažymėjo sugedusią detalę ir liepė ją pakeisti. Pakeitus minėtą detalę, aparatas vėl veikė kuo puikiausiai.

Už šį darbą Čarlzas išrašė 10 000 dolerių sąskaitą (prieš šimtą metų tai buvo didžiuliai pinigai). Kompanija nesuprato, už ką pateikta tokia didelė sąskaita, todėl paprašė ją detalizuoti. Čarlzas pateikė detalizuotą sąskaitą, kurioje nurodė: 1) 1 doleris už detalės pažymėjimą kreidos gabaliuku; 2) 9999 doleriai už žinojimą, kur pažymėti. Kompanija daugiau nieko neklausinėdama apmokėjo sąskaitą.

Čarlzas mirė 1923 metų spalio 26 dieną, o jo mirties dieną jam priklausė daugiau nei 200 patentų.

Šaltinis

PAMATYK

Išmaldos prašytojas, kuris priima banko korteles

Damienas Preston-Boothas ko gero yra sumaniausias išmaldos prašytojas pasaulyje. Kiekvieną savaitę 37-erių vyras keliauja į ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.