Pagrindinis / Įvairenybės / Turkmėnistane uždrausti juodi automobiliai

Turkmėnistane uždrausti juodi automobiliai

Turkmėnistanas yra keista šalis. Šalis keista pagrinde dėl savo diktatoriaus Gurbangulio Berdimuhamedovo sprendimų.

Štai praėjusį rugsėjį Berdimuhamedovas savo juodą limuziną pakeitė į baltą. Tuomet jis tą patį liepė padaryti 160-čiai aukštų valdžios pareigūnų. Nors jis neliepė to daryti eiliniams piliečiams, tačiau neseniai atsirado įvairiausių kliūčių, trukdančių pardavinėti juodus automobilius. Pavyzdžiui, juodi automobiliai nebepraeina techninės apžiūros patikrinimo.

Vienas automobilių importuotojas teigia, jog pasienietis jam sakęs, kad jis turėtų pirkti baltus automobilius, mat balti automobiliai neša sėkmę. Sakydamas „sėkmę“ jis turėjo omenyje, jog prezidentas dabar mėgsta baltą spalvą.

Tačiau tai, jog prezidentui patinka balta spalva neapsiriboja vien automobiliais. Štai Turkmėnistano sostinė Ašgabatas yra verčiamas į „balto marmuro miestą“ – seni pastatai yra perdažomi balta spalva, o nauji pastatai dažomi taip pat tik balta spalva. Tam valdžia skyrė įspūdingą 10 milijardų dolerių sumą. Neseniai miestas buvo įrašytas į Gineso rekordų knygą, kaip daugiausiai baltų pastatų turintis miestas pasaulyje.

Šaltinis

PAMATYK

Išmaldos prašytojas, kuris priima banko korteles

Damienas Preston-Boothas ko gero yra sumaniausias išmaldos prašytojas pasaulyje. Kiekvieną savaitę 37-erių vyras keliauja į ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.