Pagrindinis / Įvairenybės / Tobulas “arijų vaikas”, kurį naciai naudojo propagandai, buvo žydas

Tobulas “arijų vaikas”, kurį naciai naudojo propagandai, buvo žydas

1928 metais į Berlyną atsikraustė jauna Latvijos žydų pora. Jacobas Levinsons ir Paulina Levinsons buvo profesionalūs dainininkai, pabaigę Rygos konservatoriją.

Jacobas įsidarbino Berlyno operos rūmuose. Tačiau tuo metu Vokietijoje sparčiai populiarėjo antisemitizmas, todėl išaiškėjus, jog Jacobas yra žydas, jis netrukus buvo atleistas.

Neturėdami pinigų ir gyvendami mažame apleistame vieno kambario bute, 1934 metais Levinsonai susilaukė dukters, kurią pavadino Hessy. Kuomet Hessy buvo 6 mėnesiai, tėvai ją nunešė pas vieną geriausių Berlyno fotografų, kuris padarė gražią Hessy nuotrauką.

Šeima manė, jog ši nuotrauka yra privati, tačiau neužilgo sužinojo, jog mergaitės nuotrauka puikuojasi ant vieno iš žurnalų viršelio. Žurnalą finansavo naciai, o jame buvo pilna svastika pasipuošusių vyrų bei paties Adolfo Hitlerio nuotraukų. Taigi buvo akivaizdu, jog tai nacių žurnalas.

Tėvai buvo pakraupę, kaip žydų mergaitės nuotrauka atsidūrė ant nacių žurnalo viršelio. Nedelsiant šeima susisiekė su nuotrauką dariusiu fotografu.

Fotografas paaiškino, jog naciai paprašė jo bei dar 9 geriausių Vokietijos fotografų pateikti po 10 geriausių savo nuotraukų grožio konkursui. Tarp tų dešimties nuotraukų buvo ir Levinsonų atžalos nuotrauka.

Nuotraukos buvo skirtos konkursui, siekiant atrasti tobulą arijų rasės vaiko pavyzdį. Fotografas žinojo, jog Hessy yra žydų mergaitė, tačiau vis tiek nusprendė siųsti nuotrauką ir tokiu būdu pajuokauti. Naciai iš visų nuotraukų išsirinko būtent Hessy nuotrauką ir ją panaudojo kaip tobulo arijų vaiko pavyzdį, nors iš tikrųjų Hessy buvo žydė.

Ši likimo ironijos kupina istorija tik dar kartą parodo, jog nei viena rasė nėra pranašesnė už likusias. To nesugebėjo įrodyti ir patys naciai.

Šaltinis

PAMATYK

Išmaldos prašytojas, kuris priima banko korteles

Damienas Preston-Boothas ko gero yra sumaniausias išmaldos prašytojas pasaulyje. Kiekvieną savaitę 37-erių vyras keliauja į ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.