Pagrindinis / Istorija / “Tarpeklio angelas” išgelbėjęs šimtus gyvybių

“Tarpeklio angelas” išgelbėjęs šimtus gyvybių

Donas Ritchie buvo vadinamas „Prarajos angelu“. Šią pravardę jis gavo dėl nepailstamų pastangų net 45 metus atkalbinėjant žmones nuo savižudybės. Mat Donas gyveno netoli didelio šlaito, vadinamo „Praraja“, esančio Watsons įlankoje (Australija), kuris buvo populiarus savižudžių tarpe.

 

Oficialiais duomenimis, Donas nuo savižudybės atkalbėjo apie 160 žmonių, tačiau neoficialiais duomenimis, šis skaičius gali siekti 400.

Pro savo namų langą pastebėjęs žmogų, kuris būtų panašus į potencialų savižudį, Donas lėtai nueidavo iki šlaito krašto, nusišypsodavo ir paklausdavo potencialaus savižudžio: „Ar galėčiau kuo nors padėti?“ Dažniausiai tai suveikdavo, tačiau tais atvejais, kuomet tai nebūdavo veiksminga ir Donas dar buvo jaunas ir fiziškai stiprus, jis tiesiog jėga sulaikydavo žmones, neleisdamas jiems nušokti nuo šlaito ir taip rizikuodamas savo gyvybe.

Išvengus tragedijos, Donas šiuos žmones pasikviesdavo į savo namus puodeliui kavos ar arbatos. Kai kurie žmonės sugrįždavo po daugelio metų padėkoti Donui, o vienas netgi padovanojo paveikslą su nupieštu angelu ir užrašu „Angelas, kuris vaikšto tarp mūsų“.

Donas buvo kuklus ir niekada nenorėjo dėmesio dėl savo žygdarbių. Jis puikiai suprato, jog žiniasklaidos dėmesys pritrauks dar daugiau savižudžių. Tiesa, už savo neelinius darbus jis buvo apdovanotas eile apdovanojimų.

Donas sakydavo, jog niekada nereikia bijoti pakalbėti su tais, kuriems to reikia, ir niekada nereikia nuvertinti paprastos šypsenos galios. Jis sakydavo, jog savižudžiams reikia suteikti progą apmąstyti viską, nes kitą rytą viskas gali pasirodyti ne taip jau ir blogai.

Tiesa, Donui nevisuomet pavykdavo išgelbėti žmones. Kartą ant šlaito krašto stovėjo 19 metų jaunuolis. Donas su juo kalbėjo apie pusvalandį ir kvietė išgerti arbatos ar alaus, tačiau jaunuolis pasakė „ne“ ir nušoko nuo šlaito. Vėliau Donas sužinojo, jog šis jaunuolis gyveno kaimynystėje ir seniau netgi žaidė su jo paties vaikais.

Pats Donas kadaise dirbo psichologinės pagalbos linijų operatoriumi, todėl mokėjo bendrauti su žmonėmis, kuriuos ištinka depresija. Donas mirė prieš 3 metus, būdamas 85 metų, tačiau priešingai nei žmonių, kuriems jis padėjo, jo mirtis buvo labai rami.

Šaltinis

 

PAMATYK

Ant sienų bei grindų atsirandantys veidai – vienas keisčiausių XX amžiaus paranormalių reiškinių

1971 metais Ispanijoje, Belmezo miestelyje, Pereirų šeimos namuose ėmė dėtis keisti dalykai – vieną rytą ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.