Pagrindinis / Uncategorized / Sustojusio laikrodžio iliuzija

Sustojusio laikrodžio iliuzija

clockAr jums yra buvę taip, jog rimto darbo įkarštyje staiga pažiūrite į laikrodį ir atrodo, jog sekundes rodanti rodyklė yra sustojusi, tarsi norėtų trumpam atsikvėpti? Po šio momento laikrodis toliau tiksi, tarsi nieko nebūtų nutikę.

Jeigu taip yra nutikę, nerimauti dėl to tikrai nereikėtų. Tai yra normalus reiškinys, kurį mokslininkai vadina sustojusio laikrodžio iliuzija. Londono universiteto mokslininkai su savanoriais atliko eksperimentą, kurio metu prašė savanorių žiūrėti į vieną tašką ir staiga pasukti galvą ir pažiūrėti į laikrodį. Savanoriai pripažino, jog sekundes rodanti rodyklė buvo sustojusi ilgiau negu turėtų. Mokslininkai susiejo sustojusio laikrodžio reiškinį su žmogaus pojūčiais ir padarė šią išvadą:

Akių nukreipimas nuo vieno taško į kitą yra itin greitas veiksmas, į kurį dažniausiai neatkreipiame dėmesio. Tačiau tokio veiksmo metu regėjime atsiranda nedidelė pertraukėlė. Pabandykite ištiesti rankas į priekį ir staigiai judinti akis nuo vienos rankos rodomojo piršto iki kitos rankos rodomojo piršto ir pastebėsite beveik nematomą tamsos blyksnį. Taip yra, nes jūsų akių tiekiama informacija yra trumpam „atjungiama“. Būtent dėl to yra patiriama sustojusio laikrodžio iliuzija. 

Ši teorija yra pagrįsta tuo, jog mūsų smegenys mūsų pasaulio suvokimą formuoja iš duotuoju momentu patiriamų pojūčių. Staigaus akių judesio sukeliamos pertraukėles reikia užpildyti, todėl mūsų smegenys jas užpildo tuo, kas seka po pertraukėlės. Kuo ilgesnis akies kelias iki antrojo taško, tuo ilgiau atrodo sustojusi laikrodžio sekundes rodanti rodyklė. Įprastai ši pertraukėlė nėra juntama, tačiau jeigu akys nukreipiamos į kažką, kas juda precizišku ritmu, pavyzdžiui laikrodį, jūs pajusite šią pertraukėlę kaip užsitęsusią sekundę.

PAMATYK

Milijardierius iš Bahamų teigia, kad ėmė jaunėti

Suomijos kanadietis drabužių dizaineris teigia atradęs būdą, kaip sustabdyti senėjimo procesą ir imti jaunėti. Bahamose ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.