Pagrindinis / Istorija / Musulmonams, kurie išgelbėjo žydų šeimą, Izraelis atsidėkojo padėdamas jiems nelaimėje

Musulmonams, kurie išgelbėjo žydų šeimą, Izraelis atsidėkojo padėdamas jiems nelaimėje

israelAntrojo pasaulinio karo metu, 1941 metų balandžio mėnesį, vokiečiai užėmė Jugoslaviją. Kavilio šeimos namai buvo sugriauti, todėl prasidėjus bombardavimui, jie buvo priversti bėgti, dėl ko liko benamiais.

Bėgdami jie sutiko Mustagą Hardagą – šeimos draugą, kuris jiems pasiūlė prieglobstį savo namuose. Hardago šeima buvo musulmonai, kurie laikėsi tradicijų, tokių kaip būtinybė moterims ant veido dėvėti šydą ir jo nerodyti svetimiems, todėl tai, jog svetimi žmonės miegojo jų namuose, buvo mažų mažiausiai neįprasta. Tačiau nepaisant to, jie ne tik leido žydams gyventi savo namuose, bet kad parodytų, jog yra geranoriškai nusiteikę, jie leido savo šeimos moterims nedėvėti veidus dengiančių šydų.

Praėjus 50-čiai metų po holokausto, Sarajevą ėmė atakuoti serbai, todėl Hardagų šeimai kilo grėsmė. Tuomet žydai kreipėsi į Bosnijos prezidentą, kad šis leistų Hardagams keliauti į Izraelį. Hardagai atvyko į Izraelį ir buvo šiltai sutikti ne tik vyriausybės, bet ir Kavilio šeimos narių.

Kadangi Haradagų šeima slėpė žydų šeimą juodžiausiu žydų istorijoje laikotarpiu, Izraelis atsidėkojo ir grąžino skolą padėdami Hardagams nelaimėje.

PAMATYK

“Tarpeklio angelas” išgelbėjęs šimtus gyvybių

Donas Ritchie buvo vadinamas „Prarajos angelu“. Šią pravardę jis gavo dėl nepailstamų pastangų net 45 ...