Pagrindinis / Grožis ir stilius / Galūnių ilginimo operacija, kuriai ryžtasi ne kiekvienas

Galūnių ilginimo operacija, kuriai ryžtasi ne kiekvienas

Jeigu jums nepatinka jūsų atlėpusios ausys, jūs galite nueiti pas plastinės chirurgijos specialistą, kuris jums atliks operaciją, po kurios jūsų ausys bus gražiai prigludusios prie galvos. Tas pats pasakytina ir apie moterų krūtis – jei jos per mažos, plastinės chirurgijos specialistai jas gali padidinti. Tačiau ką daryti tiems, kurie skundžiasi per mažu savo ūgiu? Tokiu atveju nepadės nei kabėjimas ant skersinio, nei plastikos chirurgai.

Bent jau taip mano dauguma. Pasirodo, jog chirurgai šioje vietoje vis dėlto gali padėti. Brangi operacija, kurios metu laužomi kaulai, padeda padidinti žmonių ūgį 5-8 centimetrais. Iki šiol tokios operacijos būdavo atliekamos dvarfizmu sergantiems žmonėms (liliputams) bei nevienodo ilgio galūnes turintiems žmonėms, tačiau pastaruoju metu tokios operacijos vis dažniau atliekamos žmonėms, kompleksuojantiems dėl per mažo savo ūgio.

Visa procedūra prasideda sulaužant paciento galūnes, o tarp lūžusių kaulų įterpiamas nedidelis strypelis. Laikui bėgant kaulai gyja, tačiau strypeliai po truputį juos stumia vieną nuo kito – maždaug po 1 milimetrą kasdien. Kadangi gyjantys kaulai stumiami vienas nuo kito, tuščios ertmės užpildomos nauja kauline medžiaga, nervais, kraujagyslėmis bei oda. Visas procesas trunka apie 3 mėnesius, o po jo žmogaus galūnės pailgėja 5-8 centimetrais. Tiesa, po to dar reikia 2-3 mėnesių reabilitacijos.

Daktaras Droras Paley iš Floridos (JAV) jau yra atlikęs daugiau nei 650 kojas ilginančių operacijų. Jis sako, jog dauguma jo pacientų sirgo dvarfizmu ar turėjo deformuotas galūnes, tačiau pasitaikė keletas, kurie turėjo psichologinių problemų dėl savo ūgio, kuriems psichoterapija nepadėjo. Tokiems žmonėms gali padėti tik chirurginė intervencija.

Minėta operacija yra ne tik skausminga, bet dar ir labai brangi – JAV kainuoja apie 85 000 dolerių. Todėl vis daugiau žmonių keliauja į Indiją, kur yra nemažai specialistų, žymiai pigiau darančių tokias operacijas.

Tačiau gydytojai nerekomenduoja tokių operacijų darytis vien dėl kosmetinių priežasčių, mat pakankamai dažnai tokios operacijos turi komplikacijų. Tarp komplikacijų yra nervų uždegimas, nevienodas galūnių pailgėjimas ar netgi paralyžius.

Kai kurie pacientai gailisi pasidarę operaciją ne tik dėl kilusių komplikacijų, bet ir dėl nežmoniško skausmo, patiriamo procedūrų metu. Gydytojai specialiai neišrašo nuskausminamųjų, kadangi jie slopina kaulų augimą. Taigi dauguma pacientų teigia, jog rezultatai nėra verti patiriamo skausmo.

Šaltinis

PAMATYK

Kodėl kraujas imamas iš bevardžio, o ne kito piršto?

Ko gero kiekvienam yra tekę duoti kraujo. Ar pastebėjote, kad jis visuomet imamas iš bevardžio ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.