Pagrindinis / Gamta / Augalai / Didžiausi žiedai pasaulyje

Didžiausi žiedai pasaulyje

Augalai su didžiausiais žiedaisSudarėme agalų sąrašą kurie turi pačius didžiausius žiedus pasaulyje. Visi žiedai pasižymi įspūdingais dydžiais, tačiau ne visi yra išvaizdūs. Kone visi šių augalų žiedai skleidžia nemalonius kvapus, kad galėtų daugintis ir išlikti. Vieni yra reti, o kitus galite atrasti ir ant savo palangės. Štai šešetukas didžiausiūjų:

 

 

 

 

6. Hydnora africana

Pietų Afrikoje paratizuojantis augalas augantis po žeme. Virš žemės pasirodo tik augalo žiedai kurie užauga iki 15 cm dydžio. Žiedai skleidžia nemalonų išmatų kvapą.

 

 Augalai su didžiausiais žiedais

 

5. Stapelia

Šios genties augalai yra panašūs į kaktusus ir kilę iš Pietų Afrikos. Kai kurių rūšių pilnai išsiskleidusių žiedų  skersmuo gali siekti apie 40 cm. Žiedai spalvingi bei plaukuoti ir skleidžia nemalonų kvapą.

 

 Augalai su didžiausiais žiedais  Augalai su didžiausiais žiedais

 

 

4. Helicodiceros muscivorus

Iš Viduržemio jūros regiono kilęs dekoratyvinis augalas. Jo žiedas užauga iki 45 cm dydžio ir skleidžia pūvančios mėsos kvapą, kad pritrauktu kuo daugiau vabzdžių kurie padeda šiam augalui daugintis.

 

Augalai su didžiausiais žiedais

 

 

3. Rafflesia arnoldii

Tai retas parazitinis augalas kurį galima aptikti Filipinų ir Indonezijos tropikuose. Jo žiedo skersmuo siekia 1 metrą ir sveria iki 6 kg. Ši gėlė skeidžią bjaurų pūvančios mėsos kvapą, kuris privilioja musių ir kitų vabzdžių kurie padeda jai daugintis.

 

 Augalai su didžiausiais žiedais

 

 

2. Dracunculus vulgaris

Randamas Balkanų pusiasalyje. Šio augalo vainiklapis užauga iki 125 cm o piestelė iki 135 cm ilgio. Ji taipogi skleidžia nemalonų kvapą.

 

Augalai su didžiausiais žiedais

 

1. Amorphophallus

Dar žinomas kaip Titan Arum, Lavongėlė arba Velnio liežuvis. Ši gėlė aptinkama Afrikos ir Azijos tropikuose ir subtropikuose ir užauga iki 2,5 metrų aukščio ir iki 1,5 metrų pločio. Kai kur vadinama Lavongėlė ne be reikalo, kadangi skleidžia itin didelį dvoką. Sklinda gandai, kad jos dvokas toks stiprus, kad net silpnesnių pojučių žmonės neištvėrę dvoko apalpsta.

 

Augalai su didžiausiais žiedais  Augalai su didžiausiais žiedais

PAMATYK

Kas būtų, jei Žemėje 5 sekundėms dingtų deguonis?

Nors deguonis nėra pagrindinis Žemės atmosferos elementas, tačiau jo reikšmė visoms gyvybės formoms yra labai ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.