Pagrindinis / Įvairenybės / Bėgę iš nelaisvės, britai netikėtai atsidūrė vyno rūsyje

Bėgę iš nelaisvės, britai netikėtai atsidūrė vyno rūsyje

Colditzo pilis, esanti Vokietijoje tarp Leipcigo ir Drezdeno, buvo viena žymiausių karo belaisvių stovyklų antrojo pasaulinio karo metu. Tarp 1940 ir 1945 metų joje buvo laikomi tūkstančiai belaisvių, dauguma aukšto rango karininkų. Vokietijos valdininkai didžiavosi, jog iš pilies ištrūkti yra tiesiog neįmanoma.

Tarp belaisvių 1940 metų žiemą buvo 30 britų karininkų, su leitenantu Airey Neave‘u priešakyje. Po eilės mėginimų pabėgti, britai nusprendė išsikasti tunelį ir taip ištrūkti iš Colditzo pilies.

Tačiau po 9 mėnesių kasimo, britai atsidūrė ne lauke, kaip tikėjosi, o pilies vyno saugykloje, kuri priklausė pilies viršininkui pulkininkui Gerhardui Prawittui. Pasirodo, britai klaidingai suprato kompaso duomenis.

Supratę, jog šis pabėgimo planas žlugo, britai tiesiog nusprendė išnaudoti susidariusią situaciją ir išgėrė visus 137 ten buvusius vyno butelius, pripildė juos savo šlapimu, padėjo butelius atgal į vietą ir sugrįžo pro išsikastą tunelį atgal į savo kamerą.

Nors tąkart pabėgimo planas nebuvo sėkmingas, tačiau leitenantas Neave‘as galiausiai sugebėjo pabėgti iš Colditzo pilies. Tai jam pavyko padaryti 1942 metų sausio 5 dieną, kuomet jis apsirengė vokiečių uniforma ir prasmuko pro slaptą angą, kurią atrado. Vėliau jis kirto Šveicarijos sieną ir tapo pirmuoju britų pareigūnu, sugebėjusiu sėkmingai pabėgti iš Colditzo pilies.

Šaltinis

PAMATYK

Išmaldos prašytojas, kuris priima banko korteles

Damienas Preston-Boothas ko gero yra sumaniausias išmaldos prašytojas pasaulyje. Kiekvieną savaitę 37-erių vyras keliauja į ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.