Pagrindinis / Sveikata / Ar dantų balinimo juostelės gadina Jūsų dantis?

Ar dantų balinimo juostelės gadina Jūsų dantis?

Namie naudojami dantų balinimo produktai yra patogūs, lengvai naudojami, nebrangūs ir parduodami beveik visur. Tuo tarpu medija, nuolat rodydama akinamai baltus dantis, įtakojo 20 ir 21a. žmones turėti akinančią šypseną.

Noras turėti baltus dantis buvo siekiamybė jau tūkstančius metų ir, kaip teigia Nacionalinis Odontologijos Muziejus, net senovės graikai ir ankstyvojo renensanso europiečiai gamino įvairias mikstūras ir naudojo chemines medžiagas kaip stiprią balinimo priemonę ir tikėdavosi, jog turės baltesnius dantis. Deja, labai dažnai pasiektas rezultatas būdavo ne baltesni, o sugadinti ir iškritę dantys.

Nuo maždaug 2000-ųjų metų pradėtos pardavinėti dantų balinimo juostelės, kurios suteikia baltumo dantims kur kas saugiau ir neskausmingai lyginant su Renesanso metodais. Tačiau vis dar aktyviai svarstomas klausimas: ar dantų balinimo juostelės kenkia dantims?

Balinimo juostelės iš tikrųjų yra maži polietileno gabalėliai su lanksčia plastikine plėvele, kuri išlaiko juostelės formą ir prisitaiko prie Jūsų dantų kraštų bei tarpų. Kiekviena juostelė yra padengta geliu, kuris dažniausiai būna pagamintas iš vandenilio peroksido ar karbamido peroksido, kuris reaguoja su burnos drėgme ir skyla, arba oksiduojasi, bei patenka į dantų emalį, kur glūdi visos dėmės. Viena iš oksidacijos dalių – tai peroksidas, kuris balina dantis, kol karbamidas – rūgštis, išgaunama reakcijos metu – suardo dėmes, kad balinimas galėtų vienodai pasiskirstyti po visus dantis. Daugelį namuose naudojamų dantų balinimo juostelių sudaro maždaug 10% karbamido peroksido, taip pat kvapiosios bei klijuojamosios medžiagos.

Tyrimai rodo, kad dantų balinimo juostelės yra veiksmingos ir išbalina dantis daugumai vartotojų, todėl daugybė žmonių visame pasaulyje noriai jas perka.

Kiek jos kenkia? Mano nuomone, tikrai ne daugiau nei dantų pasta, o ypač balinamoji. Saikingai naudojant pagal visas nurodytas instrukcijas, jos tikrai nėra kenksmingos. Visa tokio tipo produkcija yra patikrinta mokslininkų, todėl jaudintis dėl ko.

PAMATYK

Galūnių ilginimo operacija, kuriai ryžtasi ne kiekvienas

Jeigu jums nepatinka jūsų atlėpusios ausys, jūs galite nueiti pas plastinės chirurgijos specialistą, kuris jums ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.