Pagrindinis / Astronomija / 10 faktų apie kosmosą

10 faktų apie kosmosą

1. Visos Saulės sistemos planetos galėtų tilpti planetoje Jupiteris.

2. Raudonojo milžino – Betelgeizės žvaigždės – skersmuo yra didesnis už Žemės orbitą.

3. Pilnas saulės užtemimas trunka neilgiau 7,5 minučių, o mėnulio – 104 minučių.

4. Artimiausia Žemei žvaigždė po Saulės – Kentauro Proksima (Proxima Centauri), ji nutolusi 4,22 šviesmečių.

5. Jei panardinti Saturną į vandienį, jis plūduriuos paviršiuje, nes Saturno tankis yra du kartus mažesnis už vandens.

6. Visi objektai žemėje juda erdve 530 km/sek greičiu, galaktikos viduje – 225 km/sek, o pati Galaktika juda 305 km/sek greičiu.

7. Saulės šviesa kurią matome, yra 30 000 metų senumo. Energija, kurią mes gauname iš saulės, buvo susiformavusi prieš 30 000 metų – tiek laiko reikia, kad fotonai (šviesos dalelės) „prasimuštų“ iš žvaigždės vidaus į paviršių. Po to jie pasiekia Žemę vos per 8 minutes. Saulės branduolio temperatūra – daugiau nei 13 milijonų laipsnių, ir visa jos gaminama energija pirmiausia turi įveikti daugybę sluoksnių.

8. Vienas iš labiausiai pastebimų darinių danguje – Didieji Grįžulo Ratai. Iš tiesų, tai ne tik žvaigždynas, o taip vadinamas asterizmas. Matomas žvaigždžių susikaupimas iš tiesų yra sudarytas iš labai toli viena nuo kito esančių Paukščių Tako žvaigždžių. Mes matome būtent tokią formą tik dėl specifinio Žemės išsidėstymo. Didieji Grįžulo Ratai – tai kito žvaigždyno, vadinamo Ursa Major (Didžioji meška), dalis.

9. Egzistuoja legenga, kad siekiant priversti rašiklį rašyti nesvarumo būsenoje, JAV išleido milijonus dolerių. Tuo tarpu Rusijos kosmonautai naudojosi pieštuku, nedarant jokių pakeitimų jo struktūroje. Tačiau visa tai yra netiesa.

10. Nuo 1980 metų „Mėnulio ambasada“ sėkmingai prekiauja sklypais Mėnulyje. Per tą laiką jau buvo parduoti 7% Mėnulio paviršiaus. 40 arų Mėnulio žemės kainuoja $150. Pirkėjas gauna nuosavybės pažymėjimą ir ploto nuotrauką, padarytą iš amerikiečių palydovo.

PAMATYK

NASA nufilmuotas įspūdingas Saulės pliūpsnio liežuvis

NASA išplatino įspūdingą vaizdo siužetą, kuriame nufilmuotas 800 tūkst. km ilgio Saulės žybsnis, kurio dalis ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.