Pagrindinis / Olimpinės žaidynės / 10 faktų apie 2012 metų vasaros olimpines žaidynes

10 faktų apie 2012 metų vasaros olimpines žaidynes

2012 metų vasaros olimpinės žaidynės vyks Londone nuo liepos 27 iki rugpjūčio 12 dienos.

1. Londonas bus pirmasis miestas, kuriame olimpinės varžybos rengiamos trečią kartą. Ankstesnės olimpiados čia vyko 1908 ir 1948 metais.

2. Olimpinių žaidynių organizatoriai stengiasi padaryti jas kuo labiau ekologiškas. Per šiuos metus buvo pasodinta apie 0,5 mln. medžių, 75% statinių po žaidimo bus naudojama toliau, dalyviai naudosis viešuoju transportu, o ne važinės automobiliais.

3. Londono olimpinis stadionas, talpinantis 80000 žmonių, yra lengviausias stadionas Olimpinių žaidynių istorijoje, jis yra net 75% lengvesnis už stadioną Pekine. Darbams buvo sunaudota 10 000 tonų plieno.

4. Olimpinių žaidynių proga, McDonald’s atidarė didžiausią restoraną pasaulyje. Dideliame dviejų aukštų pastate tilps 1500 žmonių, juos aptarnaus 500 darbuotojų.

5. 2012 metų Olimpinių žaidynių emblemą sukūrė Wolff Olins už 400 000 svarų sterlingų. Ji susilaukė daug kritikos, nes kai kurie žmonės mano, jog ji primena svastiką. Iranas boikotavo žaidynes, nes emblema panaši į žodį „Zion“ (Jeruzalė).

6. Olimpiniai talismanai turi skatinti jaunuolius sportuoti, tačiau šį kartą žaidynių talismanai vaikams gali pasirodyti bauginantys. Jais tapo vienaakiai Venlokas ir Mandevilis, gimę „iš paskutinio plieno lašo“.

7. Organizatoriai tikisi daugiau tweet’ų, žinučių Facebook’e, vaizdo įrašų ir nuotraukų iš Londono olimpinių žaidynių, nei bet kada anksčiau. Palyginimui, Olimpinių žaidynių Pekine metu Twitter ir Facebook turėjo atitinkamai 6 mln. ir 100 mln. vartotojų. Šiandien šis skaičius išaugo iki 140 milijonų Twitter, ir 900 milijonų Facebook vartotojų.

8. Strikeriai, tai yra tie, kas mėgsta nusimesti visus drabužius ir pabėgioti viešose vietose, bus griežtai baudžiami. Visi, kas bus pastebėti be drabužių, turės sumokėti 20 000 svarų baudą. Tačiau tai nereiškia, kad britai yra pernelyg konservatyvūs. Taip bandoma išvengti reklamos, kurią nuogaliai dažnai paišo ant savo kūno.

9. Londono olimpinėms ir parolimpinėms žaidynėms bus pagaminta 4700 medalių. Tai bus sunkiausi medaliai žaidynių istorijoje. Jų svoris sieks 400 gramų.

10. Iki 2012 metų birželio pabaigos buvo parduota daugiau kaip septyni milijonai bilietų, tai yra 80 procentų visų bilietų. Brangiausi bilietai kainuoja apie 2 000 svarų, pigiausių kainą – apie 20 svarų.

PAMATYK

Olimpietis paaukojo medalį, kad išgelbėtų varžovus

Įsimintiniausias Olimpinis momentas Kanados istorijoje įvyko ne ant podiumo kabinant sportininkui aukso, sidabro ar bronzos ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.